فیزیوتراپی پس از سکته مغزی باعث بهبود عملکرد و تحرک پس از سکته می شود. متخصصان حداقل 45 دقیقه فیزیوتراپی پنج روز در هفته را به عنوان بخشی از خدمات تخصصی توانبخشی سکته مغزی هفت روزه توصیه می کند. برای یادگیری مجدد توانایی های از دست رفته، درمان با شدت بالا مورد نیاز است.

توانبخشی باید تا زمانی ادامه یابد که فرد بهبودی قابل توجهی را نشان می دهد و به اهداف مورد توافق خود دست یافته است. دسترسی به خدمات توانبخشی جامعه باید برای حمایت از نیازهای بلندمدت انعطاف پذیر باشد.

فیزیوتراپی پس از سکته مغزی به افراد کمک می کند تا توانایی های حیاتی خود را دوباره بیاموزند

از 24 ساعت پس از سکته مغزی، فیزیوتراپیست ها خدمات توانبخشی خود را، با تمرکز بر بلند شدن از رختخواب، ایستادن و راه رفتن آغاز می کنند. این آموزش تکلیفی تکراری به افراد کمک می‌کند تا حرکت را دوباره به دست آورند و فعالیت‌های روزمره را دوباره بیاموزند.

فیزیوتراپیست ها از تجهیزات کمکی برای بهبود توانبخشی سکته مغزی استفاده می کنند. دستگاه های به کمک ربات از افراد برای راه رفتن مستقل پشتیبانی می کنند در حالی که تمرین با تردمیل سرعت و استقامت راه رفتن را بهبود می بخشد. آموزش واقعیت مجازی ممکن است در کنار مراقبت های معمول مفید باشد، اما نباید جایگزین رویکردهای درمانی مرسوم شود.

فیزیوتراپی پس از سکته مغزی

تیم های فیزیوتراپی اجتماعی از بازماندگان سکته مغزی برای دستیابی به اهداف توانبخشی طولانی مدت از جمله ادغام مجدد در جامعه محلی و بازگشت به کار حمایت می کنند.

اکثر افرادی که دچار سکته مغزی می شوند، قبلاً شرایط طولانی مدت دیگری نیز دارند. این امر مدیریت بلند مدت را پیچیده می کند.

مسیرهای انعطاف‌پذیری که شامل دسترسی آسان به فیزیوتراپی می‌شود برای کمک به افراد برای مدیریت تمام جنبه‌های شرایط طولانی‌مدت مورد نیاز است.

تیم های فیزیوتراپی به بازماندگان سکته کمک می کنند تا توصیه های فعالیت بدنی را در برنامه روزانه خود بگنجانند تا خطر سکته دیگر را تا 35 درصد کاهش دهند.

فیزیوتراپیست‌ها می‌توانند تمرینات دایره‌ای، شامل تکرار شدید فعالیت‌های روزمره را ارائه دهند تا به افراد کمک کنند با استقلال و اعتماد به نفس بیشتر، سریع‌تر راه بروند.

ادغام تمرینات استقامتی و قدرتی در توانبخشی باعث کاهش ناتوانی می شود. ثبات مرکزی و تمرینات شامل تعادل، تغییر وزن و راه رفتن باعث بهبود تعادل پس از سکته می شود.

افراد در سن کار هشت سال پس از سکته مغزی دو تا سه برابر بیشتر در معرض بیکاری هستند. از هر چهار سکته مغزی یک نفر در افراد در سن کار اتفاق می افتد، با این حال افراد در سن کار دو تا سه برابر بیشتر احتمال دارد که پس از سکته مغزی بیکار شوند و راه اندازی خدمات توانبخشی حرفه ای متغیر است.

برای دریافت خدمات فیزیوتراپی سکته مغزی می توانید به کلینیک فیزیوتراپی شفامهر (فیزیوتراپی در ونک) مراجعه بفرمایید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از سکته مغزی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ملاصدرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.