دلایل درد شانه

احساس درد و ناراحتی در مفصل شانه به دلیل تحرک بالای این مفصل و همچنین دامنه حرکتی زیادی آن شیوع بیشتری نسبت به سایر مفاصل بدن دارد.

عملکرد طبیعی اندام های فوقانی در گرو سلامتی مفصل شانه است ، به همین دلیل بروز هرگونه آسیبی در مفصل شانه می تواند منجر به اختلال در عملکرد دیگر اندام های فوقانی نیز شود.

دلایل درد شانه

آرتروز شانه

آرتروز شانه نوعی بیماری تخریبی است که به دلیل فرسودگی و تخریب تدریجی غضروف مفصل شانه رخ داده و با علائمی همچون درد و التهاب شانه و خشکی و کاهش دامنه حرکتی شانه مشخص می شود.

ساییدگی غضروف پوشاننده اطراف مفصل شانه به دلیل حرکات تکراری مفصل مهم ترین عامل در افزایش خطر ابتلا به این بیماری مفصلی است ، به همین دلیل افرادی که مفصل شانه آن ها تحرک بالایی دارد بیش از سایر افراد در معرض خطر ابتلا به این بیماری قرار دارد.

درد و محدودیت حرکتی شانه ، سفتی و خشکی مفصل شانه و اختلال در عملکرد طبیعی شانه از مهم ترین علائم این بیماری مفصلی هستند.

آرتروز شانه نیز مانند سایر انوع آرتروز اغلب در اثر فعالیت های تکراری و در افراد میانسال و سالمند رخ می دهد.

فیزیوتراپی شانه یکی از موثرترین راهکارهای درمان آرتروز شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر در ونک به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

سندرم شانه یخ زده

این عارضه ، نوعی بیماری شایع مفصل شانه است که با درد ، خشکی و محدودیت حرکتی شانه مشخص می شود.

علت اصلی این عارضه التهاب کپسول مفصلی شانه است که موجب دردناک شدن حرکات شانه و همچنین کاهش شدید دامنه حرکتی آن می شود.

فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی به عنوان موثرترین راهکار درمانی این عارضه شناخته می شوند.

فیزیوتراپیست برای درمان شانه یخ زده از روش های درمان دستی، الکتروتراپی و تمرین درمانی استفاده می کند.

بورسیت شانه

بورسیت شانه به دلیل التهاب بورس های شانه عارضه ای التهابی است که اغلب در افراد میانسال رخ می دهد و سبب بروز درد شانه می شود.

فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی راهکاری موثر در درمان این عارضه هستند.

تاندونیت شانه

تاندونیت شانه نیز یکی از شایع ترین دلایل درد شانه است که با التهاب تاندون های شانه و بروز درد و ناراحتی در مفصل شانه و همچنین ناتوانی در حرکت دادن شانه بطور طبیعی مشخص می شود.

این عارضه معمولا پیشرونده بوده و در صورت عدم درمان مناسب و به موقع می تواند منجر به بروز التهاب در بورس های شانه و حتی دیگر قسمت های شانه شود.

دررفتگی شانه

دررفتگی مفصل شانه از آسیب های شانه است که معمولادر ورزشکارانی که ورزش های پربرخورد انجام می دهند و افراد جوان و فعال دیده می شود و با درد شانه همراه است.

پ تخصصی شانه یکی از روش های موثر در درمان دررفتگی شانه است.

پارگی روتاتور کاف

پارگی روتاتور کاف یکی از دلایل در شانه بخصوص در افراد ورزشکار است که سبب بروز درد و ناراحتی در مفصل شانه و اختلال در عملکرد آن می شود.

بروز پارگی کامل یا ناکامل در محل اتصال تعدادی از عضلات شانه به سر استخوان بازو در طی این آسیب رخ می دهد که سبب بروز درد و التهاب در مفصل شانه و اختلال در عملکرد آن می شود.

احساس درد شدید در شانه که مانع از حرکت دادن شانه می شود ، انتشار درد به بازو و دست و ناتوانی در بالا بردن دست به بالای سر از مهم ترین علائم پارگی روتاتور کاف هستند که افراد مبتلا از آن شکایت می کنند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی تخصصی شانه – فیزیوتراپی شانه – درمان درد شانه – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی خوب در ملاصدرا – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در گاندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.