روش های فیزیوتراپی شانه برای کمک به درمان مشکلات و بیماری های مفصل شانه و همچنین توانبخشی مفصل شانه قبل و پس از جراحی های شانه ارائه می شوند.

فیزیوتراپی تخصصی شانه روشی ایمن ، موثر و بدون عارضه است که می تواند از انجام جراحی های غیرضروری پیشگیری کند.

روش های فیزیوتراپی شانه

لیزر پرتوان

لیزر تراپی با لیزر پرتوان یکی از روش های پرکاربرد در کلینیک های فیزیوتراپی است که به تسکین سریع دردهایی که با سایر روش های درمانی تسکین نیافته اند کمک می کند.

انرژی ناشی از لیزر پرتوان در بافت هدف ( در این شانه ) سبب افزایش انرژی و اکسیژن شده که به سلول ها برای رشد و ترمیم خود کمک زیادی می کند.

شاک ویو تراپی

در این روش درمانی امواج صوتی با انرژی بالا از طریق سطح پوست در بدن منتشر شده و موجب افزایش متابولیسم در بافت آسیب دیده و تحت درمان شده که نتیجه آن کاهش و از بین بردن درد و تسریع بهبودی خواهد بود.

امواج شاک ویو با بهبود گردش خون و افزایش خون رسانی به اندام ها و تحریک متابولیسم سلولی می تواند به بازسازی و تقویت بافت های آسیب دیده کمک زیادی بکند به همین جهت روشی موثر در فیزیوتراپی تخصصی شانه است که به درمان بیماری های مفصل شانه کمک زیادی می کند.

تمرین درمانی

تمرینات ورزشی بخش مهمی از برنامه فیزیوتراپی شانه هستند که علاوه بر کمک به تسکین درد نقش موثری در بهبود دامنه حرکتی شانه و کاهش خشکی و سفتی آن دارند.

تمرینات تقویتی با تقویت عضلات شانه ریسک آسیب دیدگی مجدد را به حداقل می رسانند.

تمرینات کششی نیز سبب افزایش انعطاف پذیری مفصل و بهبود دامنه حرکتی آن می شوند.

الکتروتراپی

در دستگاه های الکتروتراپی فیزیوتراپی از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان الکتریکی برای تحریک اعصاب و عضلات و کمک به کاهش عوارض بیماری استفاده می شود.

درمان دستی

تکنیک های درمان دستی با حرکت دادن مفصل در جهات معین به بهبود دامنه حرکتی مفصل و همچنین اصلاح ناهنجاری های آن کمک زیادی می کند.

شایع ترین بیماری ها و آسیب های شانه
  • آرتروز شانه
  • پارگی روتاتورکاف
  • التهاب تاندون های شانه
  • دررفتگی شانه
  • شانه یخ زده
  • شکستگی استخوان های شانه

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه – لیزر پرتوان در ونک – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در ملاصدرا – فیزیوتراپی در میرداماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.