فواید فیزیوتراپی برای کمردرد مزمن

کمردرد می‌تواند تأثیر جدی بر روی روال روزانه شما در انجام فعالیت ها داشته باشد، اما جستجوی درمان ممکن است کیفیت زندگی شما را تا حد زیادی بهبود بخشد. اگر به دنبال تسکین کمردرد هستید، پزشک ممکن است استفاده از فیزیوتراپی را قبل از در نظر گرفتن درمان های تهاجمی تر مانند جراحی توصیه کند. برای بسیاری از بیماران مبتلا به کمردرد، فیزیوتراپی می تواند مزایای متعددی را ارائه دهد.

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد مزمن

تقویت عضلات مرکزی و پشت

در بسیاری از موارد، کمردرد ناشی از وضعیت بدنی نامناسب طولانی مدت است. افراد در هنگام ایستادن یا نشستن طولانی مدت تمایل به خم شدن دارند. با گذشت زمان، این عادت عدم استفاده از عضلات مرکزی و پشت برای حفظ وضعیت مناسب می تواند منجر به علائم کمردرد مزمن شود. اغلب، وضعیت بدن فرد همچنان بدتر می شود و ماهیچه های او حتی بیشتر ضعیف می شوند. فیزیوتراپی ستون فقرات از چندین تمرین برای کمک به بیماران برای تقویت عضلات ناحیه مرکزی و پشت استفاده می کند که می تواند وضعیت بد آنها را اصلاح کند و علائم کمردرد را کاهش دهد.

بهبود دامنه حرکت

زمانی که فرد دچار کمردرد شد، ممکن است شروع به محدود کردن حرکت خود کند تا از تحریک علائم خود جلوگیری کند. این عدم استفاده می تواند باعث آتروفی و ​​سفت شدن عضلات پشت شود. در طول درمان فیزیوتراپی، فیزیوتراپیست شما را از طریق طیف وسیعی از تمرینات برای کمک به عضلات شما ریلکس می کند و دامنه کامل حرکت را بازیابی می کند. با استفاده از کشش مناسب، می‌توانید اسپاسم عضلانی کمر را که ممکن است به علائم شما کمک کند، کاهش دهید. فیزیوتراپیست شما احتمالاً استفاده از حرکات کششی در خانه را نیز توصیه می کند تا به شما در یافتن تسکین کمک کند.

جلوگیری از انجام جراحی های غیرضروری

خوشبختانه، درمان‌های غیرتهاجمی مانند فیزیوتراپی اغلب برای تسکین کمردرد موفق هستند. جراحی ستون فقرات یک روش جدی است که تنها زمانی باید مورد توجه قرار گیرد که سایر روش های درمانی برای شما تسکین ندهند. پزشک شما احتمالا حداقل یک ماه فیزیوتراپی برای رفع علائم کمردرد شما تجویز خواهد کرد.

فیزیوتراپی نیاز به مصرف داروهای شیمیایی را نیز به حداقل می رساند.

دیگر فواید فیزیوتراپی برای کمردرد مزمن

بدون عارضه حانبی خاص است ِ فیزیوتراپی مانند دارو و جراحی که در کنار کمک به تسکین درد و بهبود عوارضی را نیز به همراه دارند نبوده و بدون عارضه می تواند به تسکین درد و درمان عامل زمینه ای کمک کند.

کاهش هزینه های درمانی نیز از دیگر فواید فیزیوتراپی برای کمردرد است. درمان با فیزیوتراپی نسبت به انجام جراحی بسیار کم هزینه تر است که از این جهت نیز طرفداران زیادی دارد.

بدون دوران نقاهت است. پس از انجام جراحی بیمار چند هفته تا چند ماه باید فعالیت های خود را تعدیل کرده تا به بهبودی کامل برسد در صورتی که روش های فیزیوتراپی از همان جلسات اول بهبودی قابل توجهی را برای بیمار به همراه خواهند داشت.

 

کلمات مرتبط :

فواید فیزیوتراپی برای کمردرد – فیزیوتراپی ستون فقرات – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در میرداماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.