فیزیوتراپی برای آرتروز شانه موثرترین روش درمان غیرجراحی آرتروز شانه است که کمک زیادی به تسکین علائم ، بهبود دامنه حرکتی شانه و جلوگیری از تشدید تخریب غضروف مفصلی می کند.

هیچ درمان قطعی برای آرتریت شانه وجود ندارد و تنها راه درمان این بیماری مدیریت علائم مرتبط است. هنگامی که به عنوان بخشی از یک برنامه درمانی جامع تجویز شده توسط متخصص فیزیوتراپی استفاده می شود، فیزیوتراپی می تواند علائم دردناک آرتریت شانه را بهبود بخشد یا حتی از بین ببرد.

شانه از استخوان بازو (بازو)، کتف و ترقوه تشکیل شده است. آرتریت شانه را در مفاصل آکرومیوکلاویکولار و گلنوهومرال درگیر می کند. آرتروز شانه شایع ترین بیماری تخریبی مفصل شانه است که منجر به بروز درد و اختلال در عملکرد خرکتی شانه می شود.

خوشبختانه فیزیوتراپی به عنوان راهکاری موثر در تسکین علائم آرتروز است که در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر در ونک به مراجعه کنندگان عزیز ارا‌ئه می شود.

علائم آرتروز شانه

شایع ترین علامت آرتروز شانه، درد عمیق و دردناکی است که در مفصل و یا بالای شانه احساس می شود. علائم دیگر ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • کاهش دامنه حرکتی (ROM)
  • ضعف شانه
  • سفتی و سختی شانه
  • شنیده شدن صدای سایش استخوان ها در هنگام حرکت دادن شانه

هر یک یا همه این علائم می تواند به نقطه ای برسد که شروع به محدود کردن توانایی شما برای انجام فعالیت های روزانه کند. در این مرحله است که درمان حرفه ای، به شکل فیزیوتراپی، برای تسکین علائم مورد نیاز است.

فیزیوتراپی برای آرتروز شانه

تمرینات تقویتی بهبود قدرت روتاتور کاف و سایر عضلات شانه باعث کاهش ضعف و سفتی و افزایش دامنه حرکتی می شود. عضلات قوی شانه به برداشتن فشار از روی مفاصل آرتروز کمک می کند که درد را کاهش می دهد.

گرما و یخ. اعمال گرما باعث شل شدن عضلات شانه برای بهبود دامنه حرکتی می شود. استفاده از یخ باعث کاهش التهاب و درد می شود.

التراسوند و تحریک الکتریکی. فعال سازی عضلات ضعیف با استفاده از امواج فراصوت و تحریک الکتریکی باعث بهبود آتروفی و ​​ضعف می شود.

ماساژ دادن عضلات شانه و قسمت فوقانی پشت باعث افزایش جریان ضربه می شود که التهاب و درد را کاهش می دهد.

تمرینات کششی. تمرینات کششی دامنه حرکتی را بهبود می بخشد.

یک برنامه درمانی جامع از این درمان‌ها همراه با سایر درمان‌ها استفاده می‌کند که فقط می‌تواند توسط متخصص فیزیوتراپیست تجویز شود. نتیجه این نوع رویکرد درمان جامع برای آرتروز شانه، تسکین یا حذف علائم است. در بسیاری از موارد، نتایج طولانی مدت هستند. نکته اصلی تشخیص و درمان هر چه سریعتر این بیماری است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی برای آرتروز شانه – فیزیوتراپی شانه در غرب تهران – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در ملاصدرا – فیزیوتراپی در گاندی -فیزیوتراپی در میرداماد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.