فیزیوتراپی برای فتق دیسک یکی از موثرترین روشهای درمان غیرجراحی دیسک است که در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر در ونک ارائه می شود.

فتق دیسک کمر یکی از بیماری های جدی و شایع ستون فقرات است که سبب بروز درد شدید و محدودیت های حرکتی برای بیماران می شود.

ضعف عضلات شکم و کمر ، فعالیت های سنگین و پرفشار که فشار زیادی به ستون فقرات وارد می کنند ، خم و راست شدن مکرر از کمر و همچنین آسیب دیدگی دیسک ها در گذشته از مهم ترین عواملی ستند که خطر بیرون زدگی و آسیب دیسک کمر را به همراه دارند.

فیزیوتراپی دیسک کمر نقش مهمی در بهبود و مدیریت علائم بیماران داشته و علاوه بر کمک به تسکین علائم به پیشگیری از آسیب بیشتر نیز کمک زیادی می کند.

متخصصان فیزیوتراپی همچنین آموزش هایی در زمینه نحوه انجام صحیح فعالیت ها برای جلوگیری از آسیب بیشتر به ستون فقرات ارائه می دهند.

فیزیوتراپی برای فتق دیسک

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر در ونک از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی در کنار متدهای درمانی روز دنیا برای کمک به تسکین علائم فتق دیسک کمر بهره می برند.

متخصصان ما ابتدا اقدام به معاینه دقیق ستون فقرات بیمار کرده و علائم ایجاد شده برای بیمار را بررسی می کنند و بر اساس نتایج بدست آمده بهترین روش درمان را در نظر می گیرند که می تواند شامل موارد زیر باشد:

گرما درمانی با هدف افزایش خونرسانی به بافت آسیب دیده و تسکین درد ارائه می شود. خون با رساندن اکسیژن و مواد مغذی اضافی به تسریع بهبودی و از بین بردن  مواد زائد ناشی از اسپاسم عضلانی کمک زیادی می کند.

سرما درمانی به کاهش التهاب، اسپاسم عضلانی و درد ستون فقرات کمک می کند.

روشهای تحریک الکتریکی از جمله الکتروتراپی با تحریک عضلات به تسکین درد کمک زیادی می کنند. روشهای الکتروتراپی گرفتگی های عضلانی را کاهش می دهد و با کمک به افزایش ترشح اندروفین به تسکین طبیعی درد در بدن کمک می کند.

تکنیک های درمان دستی و ماساژ ستون فقرات نیز بافت های نرم و عضلات را هدف قرار داده و می توانند کمک زیادی به کاهش علائم در بیماران بکنند.

تمرینات ورزشی به افزایش انعطاف‌ پذیری، بهبود وضعیت بدنی، افزایش قدرت، بهبود ثبات مرکزی و افزایش حرکت مفاصل کمک می‌کنند. تجویز برنامه ورزشی مناسب  نه تنها درد را کاهش می دهد، بلکه به سلامت کلی شما نیز کمک می کند.

در صورت نیاز ممکن است فیزیوتراپیست انواع بریس ستون فقرات را نیز برای کنترل حرکات ستون فقرات در یک دامنه مشخص را توصیه کند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی برای فتق دیسک – فیزیوتراپی خوب در ونک – دکتر فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.