فیزیوتراپی درد شانه

چیزی که بسیاری از افراد نمی‌دانند این است که درد شانه می‌تواند به اندازه یک درد سریع متناوب، که اغلب به عنوان یک گرفتگی شدید توصیف می‌شود، کم باشد، اما می‌تواند به یک درد مبهم‌تر و مبهم‌تر در بازو تبدیل شود. مشکلات شانه ممکن است با ساییدگی و پارگی روزانه، استفاده بیش از حد یا یک آسیب مجزا رخ دهد. این دردها به راحتی با فیزیوتراپی درد شانه قابل درمان هستند که در آن تشخیص دقیق و درمان مناسب انجام خواهد شد. وقتی فیزیوتراپی می تواند شما را به سبک زندگی سالم خود بازگرداند، چرا روزهای خود را با درد آزاردهنده سپری کنید؟

دلایل درد شانه

درد شانه سومین شکایت شایع اسکلتی عضلانی است و در طول عمر ما مشخص شده است که تا 30 درصد از ما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. با این حال، در آن دسته از ما که از نظر بدنی فعال هستیم یا در ورزش شرکت می کنیم، این تعداد می تواند به 66.7 درصد افزایش یابد. تحقیقات بیشتر اخیراً به این واقعیت اشاره کرده است که 10 درصد از آسیب های ورزشی مربوط به شانه است.

یک فیزیوتراپیست به طیف وسیعی از مسائل و شرایط شانه از جمله شانه یخ زده (کپسولیت چسبنده)، تاندونیت شانه، بورسیت شانه، گیرافتادگی شانه و پارگی روتاتور کاف یا تاندون شانه رسیدگی می کند. ارزیابی فیزیوتراپی درد شانه به فیزیوتراپ شما این امکان را می دهد که منشا درد شانه شما را مشخص کند. شما ممکن است به این دلیل رنج می برید:

  • ضعف عضلات روتاتورکاف و شانه
  • آسیب به استخوان ها و غضروف ها که می تواند ناشی از آرتریت باشد
  • ضعف عضلات تیغه شانه، سفت شدن مفصل شانه
  • عدم تعادل بین گروه های عضلانی شانه که منجر به حرکت ضعیف بازو و تیغه شانه می شود
  • وضعیت نامناسب، تنش در عضلات بین گردن و شانه (شایع در افرادی با وضعیت نامناسب بالای کمر یا گردن، که اغلب به کار آنها مرتبط است.
  • تروما، مانند افتادن، شامل بازو

فیزیوتراپی درد شانه

راه شما برای سلامتی بهتر با ارزیابی فیزیوتراپی آغاز خواهد شد. این ارزیابی با یک مشاهده کلی از همه زوایای شروع می شود، که به فیزیوتراپیست اجازه می دهد تا وضعیت شانه، تیغه شانه یا کتف شما را مشاهده کند. سپس از شما خواسته می شود تا حرکات فعالی را انجام دهید که در آن فیزیوتراپیست حرکات در امتداد سه سطح شانه و هر گونه دردی که منجر به کاهش حرکت در این سطوح شود را ارزیابی می کند. اگر مشکلی در برد وجود نداشته باشد، قدرت شانه با استفاده از همان حرکاتی که برای مشاهده حرکت شانه استفاده می شود، اما با مقاومت جزئی آزمایش می شود. در نهایت، آزمایش سر خوردن مفصل انجام می شود که در آن فیزیوتراپیست تمریناتی را برای اندازه گیری میزان حرکت استخوان های سازنده مفصل نسبت به یکدیگر انجام می دهد زیرا سفتی رایج است. پس از تکمیل ارزیابی شما، تشخیص داده می شود و فیزیوتراپیست یک برنامه درمانی برای وضعیت شما ایجاد می کند.

فیزیوتراپی درد شانه چگونه به بیمار کمک می کند؟

برخوردهای شانه مجموعه پیچیده ای از شرایط است که نیاز به مدیریت نه بر اساس مجموعه ای از تمرینات استاندارد، بلکه یک رویکرد مدیریتی متناسب با فردی دارد. فیزیوتراپیست ها با استفاده از یک رویکرد جامع که از کار قدرتی، درمان دستی، نوار چسب، تمرین باند و رهاسازی بافت نرم استفاده می کند، می توانند به بهبود این مشکل کمک کنند.

برنامه تمرینی خانگی شما نیز بسیار مهم است. اغلب، افراد به دلیل عدم تعادل مناسب شانه درد دارند، یا به دلیل عدم تعادل مناسب عضلات اطراف، به درستی حرکت نمی کنند. یک برنامه ورزشی در خانه برای شانه اغلب شامل تمرینات تقویتی و کششی برای هدف قرار دادن این عدم تعادل است. در تمرینات خانگی ابتدا روی بازیابی دامنه کامل شانه تمرکز کنید. پس از رسیدن به محدوده کامل، برنامه تمرین برای تمرکز بر کسب قدرت تغییر می کند. بسته به فعالیت های معمولی شما، تمرینات کاربردی برای بازگرداندن عملکرد اصلی اضافه می شود. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی درد شانه – درمان درد شانه – دلایل درد شانه – فیزیوتراپی پس از جراحی شانه – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در گاندی – فیزیوتراپی در میرداماد – فیزیوتراپی در ملاصدرا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.