فیزیوتراپی سکته مغزی در ونک تهران در کلینیک شفامهر با روش های روز مثل مگنت تراپی ، الکتروتراپی ، اصلاح حرکات و ورزش ،لیزتراپی و … انجام می‌شود.

فیزیوتراپی سکته مغزی بخش مهمی از بهبودی پس از سکته مغزی است. این می تواند به بازماندگان  کمک کند تا دوباره یاد بگیرند. راه های جدیدی برای انجام کارهایی که تحت تاثیر سکته مغزی قرار گرفته اند پیدا کنند. همچنین می تواند به بازماندگان  کمک کند تا استقلال خود را به دست اورند. و کیفیت زندگی خود را بهبود بخشند. توانبخشی سکته مغزی می تواند شامل انواع مختلفی از تمرینات و درمان ها باشد.

سکته مغزی

سکته مغزی یک وضعیت پزشکی جدی است که زمانی اتفاق می افتد. که جریان خون به بخشی از مغز قطع می شود و باعث مرگ سلول های مغزی می شود. همچنین این عارضه می تواند بر عملکردهای مختلف بدن مانند حرکت، گفتار، شناخت و احساسات تاثیر بگذارد. همچنین می تواند منجر به ناتوانی و کاهش کیفیت زندگی شود.

فیزیوتراپی سکته مغزی

فیزیوتراپی سکته مغزی یکی از اصلی ترین درمان های توانبخشی است که برای کاهش ناتوانی و بهبود حرکت پس از سکته استفاده می شود. توانبخشی می تواند به بازماندگان کمک کند تا دوباره یاد بگیرند. یا راه های جدیدی برای انجام کارهایی که تحت تاثیر سکته مغزی قرار گرفته اند پیدا کنند. همچنین می تواند به تحریک توانایی مغز برای تغییر و سازگاری کمک کند که نوروپلاستی نامیده می شود.

مزایای فیزیوتراپی سکته مغزی چیست؟

فیزیوتراپی سکته مغزی می تواند به بازماندگان سکته مغزی با جنبه های مختلف بهبودی انها کمک کند، مانند:

 • بهبود قدرت عضلانی و هماهنگی در سراسر بدن. به ویژه در اندام های آسیب دیده
 • افزایش تعادل و جلوگیری از سقوط
 • بازگرداندن دامنه حرکت و کاهش سفتی عضلانی یا اسپاستیسیته
 • یادگیری استفاده از وسایل کمکی تحرک مانند واکر، عصا، صندلی چرخدار یا بریس مچ پا
 • تمرین وظایف عملکردی مانند خوردن، حمام کردن، لباس پوشیدن، نوشتن و پخت و پز
 • به دست اوردن استقلال و اعتماد به نفس در فعالیت های روزانه
 • جلوگیری از عوارض، مانند انقباض، زخم های فشاری یا عفونت
 • ارتقاء سلامت و رفاه کلی

 

انواع روش درمان فیزیوتراپی سکته مغزی چیست؟

فیزیوتراپی سکته مغزی می تواند شامل انواع مختلفی از تمرینات و درمان ها باشد. بسته به نیازها و اهداف هر بیمار برخی از انواع رایج توانبخشی سکته مغزی عبارتند از:

تمرینات مهارت حرکتی

اینها تمریناتی هستند که به بهبود توانایی حرکت و کنترل اندام های اسیب دیده کمک می کنند. انها می توانند شامل تمرینات برای عضلات مورد استفاده برای تعادل، راه رفتن و بلع باشند.

اموزش تحرک

این اموزشی است که به بازماندگان سکته مغزی کمک می کند تا از وسایل کمکی تحرک مانند واکر، عصا، صندلی چرخدار یا بریس مچ پا استفاده کنند. این کمک ها می تواند به حمایت از وزن و ثبات بدن در هنگام یادگیری مجدد راه رفتن کمک کند.

درمان ناشی از محدودیت

این یک درمان است که شامل محدود کردن اندام اسیب دیده در هنگام تمرین حرکت اندام اسیب دیده است. این می تواند به بهبود عملکرد اندام اسیب دیده با مجبور کردن ان به کار سخت تر کمک کند.

درمان محدوده حرکتی با ورزش مخصوص

این یک درمان است که شامل کشش و حرکت مفاصل و عضلات اسیب دیده است. ورزشهای مخصوص سکته مغزی می تواند به کاهش تنش عضلانی یا اسپاستیسیته و بازگرداندن دامنه حرکت کمک کند.

الکتروتراپی برای سکته مغزی

اینها فعالیت های فیزیکی هستند که از تکنولوژی مانند تحریک الکتریکی، دستگاه های رباتیک، مانیتورهای بی سیم یا واقعیت مجازی استفاده می کنند. این فن اوری ها می توانند به تحریک عضلات ضعیف کمک کنند، به اندام های اسیب دیده کمک کنند. فعالیت پس از سکته مغزی را افزایش دهند. یا یک محیط شبیه سازی شده برای تمرین فراهم کنند.

مگنت تراپی در ونک تهران برای سکته مغزی

مگنت تراپی در ونک تهران در کلینیک شفامهر انجام میشد. این یک روش درمانی است که با استفاده از میدان‌های مغناطیسی برای تحریک سلول‌های مغزی کار می‌کند. این روش می‌تواند به بهبود عملکرد مغز، کاهش درد و التیام زخم‌های ناشی از سکته مغزی کمک کند. مگنت تراپی دو نوع دارد: مگنت تراپی ثابت و الکترومغناطیس تراپی.

مگنت تراپی در ونک تهران

مگنت تراپی ثابت

با استفاده از آهن‌رباهای دائمی انجام می‌شود که بر روی نقاط خاص بدن قرار می‌گیرند.

الکترومغناطیس تراپی

در این روش با استفاده از دستگاه‌های الکتریکی انجام می‌شود که میدان‌های مغناطیسی متغیر را از طریق جمجمه به مغز منتقل می‌کنند. هر دو نوع مگنت تراپی می‌توانند برای درمان سکته مغزی مفید باشند، اما الکترومغناطیس تراپی اثرات قوی‌تری دارد.

فیزیوتراپی سکته مغزی چه زمانی باید شروع شود و چه مدت باید طول بکشد؟

برای فیزیوتراپی سکته مغزی باید در اسرع وقت پس از سکته شروع شود. تا زمانی که وضعیت بیمار پایدار باشد و بتوانند شدت ان را تحمل کنند. فیزیوتراپی زودهنگام می تواند به جلوگیری از اسیب و عوارض بیشتر کمک کند و پتانسیل بهبودی را افزایش دهد.

کلینیک فیزیوتراپی سکته مغزی در ونک تهران

کلینیک فیزیوتراپی شفامهر واقع در ونک تهران خدمات فیزیوتراپی سکته مغزی را با به روز ترین متدها و با سال ها تجربه با کادری مجرب انجام می دهد. توانبخشی سکته مغزی در ونک با امکان فزیوتراپی در کلینیک و منزل. همچنین طرف قرارداد با اکثر بیمه های معتبر برای فزیوتراپی سکته مغزی در ونک آماده خدمت رسانی به شما عزیزان است.

اینستاگرام

02188876829
09193092839

تهران ، میدان ونک ، ابتدای خیابان حقانی ، نرسیده به جهان کودک ، جنب بیمه البرز پلاک 67 ، واحد 17

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه پارسیان

فیزیوتراپی سکته مغزی در ونک با بیمه پارسیان در کلینیک شفامهر برای بیماران تحت پوشش این بیمه انجام می‌شود. بیمه پارسیان از جمله بیمه های معتبر است که در صورتی که تحت پوشش این بیمه باشید می‌توانید از خدمات کلینیک فیزیوتراپی شفامهر بهره مند شوید.

بیمه-پارسیان-توانبخشی

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه بانک مرکزی

توانبخشی سکته مغزی با بیمه بانک مرکزی در ونک در کلینیک شفامهر برای بیماران تحت پوشش این بیمه با سهولت انجام می‌گیرد. در صورتی که با بیمه بانک مرکزی قرارداد دارید می‌توانید برای درمان فیزیوتراپی سکته مغزی به کلینیک شفامهر مراجعه کنید.

بازماندگان سکته مغزی و مراقبان انها چگونه می توانند در فیزیوتراپی سکته مغزی شرکت کنند؟

بازماندگان سکته مغزی و مراقبان انها می توانند نقش فعالی در فیزیوتراپی سکته مغزی داشته باشند:

 • تعیین اهداف واقع بینانه و معنی دار برای بهبود
 • برقراری ارتباط با تیم توانبخشی در مورد نیازها، ترجیحات و نگرانی های انها
 • پیروی از دستورالعمل ها و توصیه های تیم توانبخشی
 • تمرین و فعالیت در خانه و در جامعه
 • درخواست حمایت از خانواده، دوستان و دیگر بازماندگان سکته مغزی
 • مثبت و با انگیزه ماندن در طول فرایند بهبودی

فیزیوتراپی سکته مغزی می تواند در اسرع وقت پس از سکته مغزی شروع شود و تا زمانی که اهداف توانبخشی وجود دارد و پیشرفت در حال انجام است، ادامه یابد. توانبخشی سکته مغزی می تواند در روش های مختلف انجام شود و توسط یک تیم حرفه ای که در توانبخشی سکته مغزی تخصص دارند، ارائه شود. بازماندگان سکته مغزی و مراقبان انها می توانند در فیزیوتراپی سکته مغزی با تعیین اهداف، برقراری ارتباط با تیم توانبخشی، تمرین در خانه و در جامعه، به دنبال حمایت و مثبت و با انگیزه بودن شرکت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.