فیزیوتراپی پارکینسون در ونک توسط متخصصان ما در بهترین مرکز فیزیوتراپی ونک طرف قرار داد با بیمه ها ارائه می شود.

فیزیوتراپی موثرترین روش در توانبخشی بیماران نورولوژی همچون سکته مغزی و پارکینسون است که توسط متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی در ونک با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی همچون لیزر پرتوان ، مگنت تراپی و بیوفیدبک و بر اساس بروزترین متدهای درمانی ارائه می شود.

فواید فیزیوتراپی پارکینسون

بهبود تعادل
تعادل یک پیش بینی کننده مهم برای جلوگیری خطر سقوط شما است. افراد مبتلا به پارکینسون به دلیل تغییر در وضعیت بدنی، قدرت، سفتی و راه رفتن می توانند با تعادل دست و پنجه نرم کنند. علاوه بر این، افراد مبتلا به پارکینسون از یک چرخه معیوب عدم استفاده رنج می برند که در آن محدودیت هایی را تجربه می کنند و در نتیجه اعتماد به توانایی خود برای انجام برخی حرکات را از دست می دهند. فیزیوتراپیست ها متخصص در ارائه تمرینات تعادلی در محیطی امن هستند که چالشی مناسب برای شماست.

بهبود قدرت و انعطاف پذیری
حتی در افراد سالم عادی، انتظار می رود که اکثر افراد دچار عدم تعادل عضلانی شوند. فیزیوتراپیست ها در تشخیص محدودیت های عضلانی و تجویز تمریناتی برای هدف قرار دادن نقاط ضعف متخصص هستند. به عنوان مثال، فیزیوتراپیست شما ممکن است تمریناتی را برای تقویت پاهای شما انجام دهد تا به بهبود تعادل و راه رفتن شما کمک کند. آنها همچنین می توانند تمریناتی را برای بالاتنه به به بیمار ارائه دهند.

بهبود حرکت
یکی از مهم ترین فواید فیزیوتراپی پارکینسون کمک به بهبود وضعیت تحرک است. افراد مبتلا به بیماری پارکینسون اغلب بین آنچه که درک می کنند و آنچه اطرافیانشان به عنوان یک حرکت عادی درک می کنند، قطع ارتباط دارند. تحقیقات نشان داده است که فیزیوتراپی می تواند سرعت راه رفتن، اندازه قدم، تعادل و انعطاف پذیری را بهبود بخشد. از آنجایی که پارکینسون یادآوری استفاده از حرکات بزرگ را سخت می کند، این روش برعکس عمل می کند. بنابراین، اصل اصلی این است که “بزرگ فکر کنید” و هدف این است که عضلات را دوباره آموزش دهید و دوباره یاد بگیرید که حرکات طبیعی چگونه باید باشد. در ابتدا، این حرکات ممکن است عجیب به نظر برسند و بیش از حد بزرگ به نظر برسند. با این حال، با تمرین و زمان، احساس می کنید که آنها عادی تر هستند.

سایر فواید فیزیوتراپی

بهبود وضعیت بدنی
بیماری پارکینسون بر توانایی شما برای کنترل چیزهایی که معمولاً خودکار هستند تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، وضعیت بدن شما بدون اینکه یادآوری خودکار از مغز به عضلات ارسال شود، تغییر می کند. می توانید ببینید که چگونه این تغییر وضعیت می تواند منجر به فشار بیشتر بر گردن و پشت شود. در نهایت، این می تواند منجر به درد شود! همچنین می تواند بر تنفس، بلندی صدا و وضوح شما هنگام صحبت کردن تأثیر بگذارد. خوشبختانه، فیزیوتراپیست ها می توانند نشانه های کلامی یا غیرکلامی را برای کمک به کند کردن پیشرفت وضعیت پارکینسونی ارائه دهند. همچنین، می‌توانیم تمرین‌هایی برای کشش یا تقویت عضلات وضعیتی ارائه کنیم. انجام این تغییرات در اسرع وقت بسیار مهم است. این به این دلیل است که صرف زمان زیاد در این وضعیت می تواند منجر به از دست دادن انعطاف پذیری و تغییر در تعادل شود.

ارائه راهبردهایی را برای مدیریت کندی راه رفتن و انجماد
آخرین اما نه کم‌اهمیت، فیزیوتراپیست‌ ها می‌توانند به ارائه استراتژی‌ هایی برای انجماد راه رفتن کمک کنند. یخ زدندر  راه رفتن زمانی اتفاق می‌افتد که افراد مبتلا به پارکینسون متوجه می‌شوند که نمی‌توانند در صورت تمایل قدمی بردارند. این به این صورت توصیف شده است که احساس می کنند پاهای آنها “به زمین چسبیده است”. این مشکل می تواند منجر به افزایش خطر سقوط و آسیب شود. ممکن است زمانی که دارو را قطع می کنید، این را تجربه کنید، اما زمانی که دارو مصرف می کنید نیز ممکن است.

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی شفامهر در ونک خدمات تخصصی فیزیوتراپی پارکینسون را ارائه می دهند.

فیزیوتراپی شفامهر در ونک طرف قرارداد با انواع بیمه ها از جمله:

 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آسیا
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه سینا
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک مرکزی
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آرمان سفیران سلامت
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه معلم
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه دانا
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک تجارت
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه البرز
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه پارسیان
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک صادرات
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه رازی
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ما
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه سرمد
 • فیزیوتراپی طرف قرارداد با بانک کشاورزی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.