فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو از اقدامات ضروری و تکمیل کننده فرایند درمان است.

تسریع بهبودی و کاهش عوارض ناشی از جراحی از مهم ترین اهداف انجام فیزیوتراپی پس از جراحی های تعویض مفصل از جمله تعویض مفصل زانو است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی شفامهر ( فیزیوتراپی در ونک ) می توانید از آن بهره مند شوید.

جراحی تعویض مفصل یکی از جراحی های ارتوپدی رایج در سالیان اخیر است که در صورت تخریب کامل مفصل در اثر عواملی همچون آرتروز پیشرفته مفصل و یا شکستگی شدید مفصل انجام می گیرد.

در واقع جراحی تعویض مفصل زانو زمانی انجام می گیرد که مفصل زانو به حدی دچار آسیب باشد که با روش های غیر تهاجمی همچون فیزیوتراپی و تمرینات ورزشی ، اوزون تراپی و … شرایط بیمار قابل بهبود نباشد.

آرتروز پیشرفته زانو که از دلایل مهم درد و ناراحتی زانو در افراد میانسال و سالمند است مهم ترین عاملی است که فرد را نیازمند انجام این جراحی و پس از آن فیزیوتراپی می کند.

برای انجام جراحی تعویض مفصل زانو جراح دو سر استخوان‌ های مفصل زانو و ران را خارج کرده و پروتز مصنوعی را جایگزین آن می کند.

در واقع با انجام فیزیوتراپی پس از این جراحی میزان موفقیت درمانی پس از این جراحی افزایش می یابد و بیمار دوران نقاهت کمتری را تجربه می کند.

در مواردی انجام فیزیوتراپی قبل از این جراحی نیز برای افزایش آمادگی مفصل برای پذیرش مفصل مصنوعی توسط جراح ارتوپد توصیه می شود.

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو

انجام فیزیوتراپی سبب تقویت عضلات اطراف مفصل زانو شده و به بهبود وضعیت حرکتی زانو و افزایش دامنه حرکتی زانو پس از جراحی کمک زیادی می کند.

تمرینات فیزیوتراپی زانو قبل از جراحی برای بیمار تجویز می کند به بهبود وضعیت جسمانی زانو کمک کرده و عوارض پس از جراحی را کاهش می دهد.

فیزیوتراپیست همچنین آموزش هایی در ارتباط با استفاده از وسایل کمکی هنگام حرکت چه قبل و چه بعد از جراحی به بیمار م دهد که نقش موثری در فرایند بهبودی و جلوگیری از تشدید آسیب دیدگی دارد.

کاهش درد و سایر عوارض پس از جراحی از مهم ترین اهداف فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو است.

فیزیوتراپیست در کنار تمرینات ورزشی از دیگر مدالیته ها همچون الکتروتراپی برای کمک به کاهش عوارض جراحی بهره می برد.

مهم ترین دلایل انجام جراحی تعویض مفصل زانو
  • آرتروز زانو
  • شکستگی شدید زانو
  • دفورمیتی های شدید مفصل زانو
  • روماتیسم مفصلی پیشرفته که مفصل زانو را درگیر کرده

 

کلمات مرتبط :

هزینه فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در ملاصدرا – کلینیک فیزیوتراپی در ونک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.