فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ایران

متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی شفامهر در ونک طرف قرارداد با بیمه های پایه و تکمیلی خدمات تخصصی فیزیوتراپی را برای طیف وسیعی از مشکلات ارائه می دهند.

فیزیوتراپی روشی موثر ، ایمن و پرکاربرد است که در زمینه های ارتوپدی ، مغز و اعصاب ، سالمندان ، مشکلات کف لگن و آسیبهای ورزشی کاربرد دارد.

فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ایران در چه مشکلاتی خدمات ارائه می دهد؟

تاندونیت آشیل
تاندونیت آشیل یک آسیب شایع به تاندون آشیل است که در بالای پشت پاشنه قرار دارد و منجر به درد، محدودیت تحرک، التهاب و گاه پارگی می شود. تشخیص به صورت بالینی انجام می شود و مدیریت با هدف کاهش فعالیت های تشدید کننده، دارو و استفاده از وسایل حمایتی انجام می شود.

تاندونیت، پارگی یا پارگی کامل تاندون آشیل ممکن است برای اصلاح نیاز به جراحی داشته باشد. پس از ترمیم، فیزیوتراپی پایه اصلی توانبخشی است تا به بهبودی کامل و بازگشت به فعالیت های روزمره کمک کند.

بازسازی ACL
بازسازی ACL یک روش ایده آل برای بازیابی ثبات از دست رفته پس از پارگی رباط ACL در زانو است. با این حال بازگشت موفقیت آمیز به فعالیت ها و ورزش بستگی به یک برنامه توانبخشی فیزیوتراپی پس از جراحی شما دارد.

فیزیوتراپی بعد از جراحی
زمانی که درمان محافظه‌کارانه کاهش یافته یا بی‌اثر شده است، جراحی می‌تواند یک گزینه عالی باشد. فیزیوتراپی نه تنها برای بهینه سازی بهبودی پس از جراحی بسیار مهم است، بلکه تحقیقات اکنون نشان می دهد که فیزیوتراپی قبل از جراحی نتایج کلی را بهبود می بخشد!

فلج مغزی
فلج مغزی شایع ترین اختلال حرکتی در کودکان است. این یک گروه از اختلالات حرکتی دائمی است که در اوایل کودکی رخ می دهد. سی پی به دلیل رشد غیر طبیعی مغز که حرکت را کنترل می کند، ایجاد می شود. بیماران معمولاً با هماهنگی ضعیف، عضلات سفت و ضعیف و لرزش مراجعه می کنند. علائم ممکن است محدود به حرکت نباشد و همچنین می تواند بر حس، بینایی، شنوایی، بلع و صحبت کردن تأثیر بگذارد.

فیزیوتراپی با بیمه معلم 

دیگر موارد کاربرد فیزیوتراپی

آرتروز
آرتروز یکی از شایع ترین شرایطی است که بدن ما را تحت تاثیر قرار می دهد و هر فردی در نهایت این ساییدگی و پارگی را در مفاصل خود تجربه می کند. فیزیوتراپی در بیشتر موارد می تواند تسکین و بازگشت به فعالیت را فراهم کند. متخصصان ما در مرکز فیزیوتراپی شفامهر در ونک (فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ایران) از راهکارهای فیزیوتراپی برای کمک به مبتلایان به آرتروز بهره می برند.

کمر و گردن درد
کمردرد و گردن درد شایع ترین آسیب هایی است که فیزیوتراپیست ها آن ها را ارزیابی و درمان می کنند. ثابت شده است که فیزیوتراپی فعال یکی از موثرترین روش های درمانی برای رفع مشکلات ستون فقرات است.

سرگیجه
سرگیجه دومین علامت شایع گزارش شده در حرفه های پزشکی است و ارزیابی دقیق و درمان آن می تواند پیچیده باشد. فیزیوتراپیست های دهلیزی در شناسایی اختلالات سرگیجه و ارائه برنامه های درمانی مناسب مهارت دارند.

درد پا
درد در پای شما می تواند ناشی از انواع اختلالات باشد. از مفاصل، رباط‌ها، تاندون‌ها، اعصاب گرفته تا پدهای چربی بافت نرم و فاسیا، یک فیزیوتراپ متخصص می‌تواند علت اصلی علائم شما را بیابد و با فیزیوتراپی متخصص، مشکل شما را کاهش یا برطرف کند.

شکستگی و دررفتگی
شکستگی ها و دررفتگی ها از جمله شایع ترین آسیب هایی هستند که بیماران می توانند تجربه کنند. اگرچه در ابتدا بسیار ناتوان کننده بودند، اما از نظر توانبخشی، به ویژه با یک فیزیوتراپیست خبره، یکی از ساده ترین ها هستند.

پارگی منیسک زانو
پارگی منیسک آسیبی به غضروف زانو است که به عنوان بالشتک عمل می کند. بیمار ممکن است درد، تورم و محدودیت دامنه حرکتی را تجربه کند. بسته به درجه درمان پارگی از استراحت تا جراحی متفاوت است. استئوآرتریت شایع ترین بیماری مزمن مفصلی است که بر کیفیت زندگی و عملکرد روزانه تأثیر می گذارد. این یک بدتر شدن مفاصل است که باعث التهاب، درد و محدودیت دامنه حرکتی می شود.

دیگر مشکلاتی که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ایران قابل درمان هستند عبارتند از :

زانو درد
زانو درد یک شکایت رایج است و می تواند ناشی از نقص با چندین نوع ساختار در زانو باشد. این اختلالات منیسک، رباط، تاندون، عضله، بورس و عصب قابل ارزیابی هستند.

آسیب های رباط
رباط ها ساختارهای بافت نرم بدن ما هستند که یک استخوان را به استخوان دیگر متصل می کنند. تروما و فشارهای مکرر اغلب می تواند باعث تحریک یا آسیب به رباط ها شود که منجر به ناتوانی می شود. خوشبختانه این یکی از رایج ترین مشکلاتی است که فیزیوتراپیست ها با موفقیت درمان می کنند.

تنگی کانال نخاعی کمری
تنگی ستون فقرات کمری باریک شدن کانال نخاعی است که باعث ایجاد فشار بر روی ریشه های عصبی می شود که از کانال عبور کرده و از ستون فقرات در ناحیه کمر خارج می شوند.

سکته مغزی
سکته مغزی یا CVA زمانی اتفاق می‌افتد که جریان خون به بخشی از مغز شما متوقف یا قطع می‌شود که منجر به آسیب یا مرگ سلول‌های مغز در آن ناحیه می‌شود. فیزیوتراپی پس از سکته مغزی در کلینیک فیزیوتراپی شفامهر طرف قرارداد با بیمه ایران ارائه می شود.

بیماری پارکینسون
بیماری پارکینسون یک اختلال حرکتی ناشی از عملکرد نادرست اعصاب است که در طول زمان پیشرونده می شود. بیماران به طور کلی با لرزش، حرکت آهسته و سفت شدن اندام ها مراجعه می کنند.

سیاتیک
سیاتیک نتیجه فشردگی عصب نخاعی است که منجر به درد تابشی می شود که می تواند در امتداد باسن، ران و زانو احساس شود. درد معمولاً با حرکاتی ایجاد می شود که عصب آسیب دیده را فشار می دهد. به مرور زمان و با درمان مناسب می توان این درد را به طور چشمگیری کاهش داد و حتی خود به خود فروکش کرد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.