بهترین فیزیوتراپی تهران خدمات تخصصی فیزیوتراپی در ونک را بر اساس متدهای درمانی روز دنیا و با استفاده از تجهیزات پیشرفته فیزیوتراپی ارائه می دهد.

کلینیک فیزیوتراپی شفامهر در ونک طرف قرارداد با بیمه آسیا ، بیمه دانا ، بیمه سرمد ، بیمه ایران ، بیمه رازی ، بیمه معلم و … خدمات فیزیوتراپی را ارائه می دهند.

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که هدف آن بهبود حرکت، عملکرد و کیفیت زندگی از طریق روش های مختلف درمانی است. روش ها و روش های مورد استفاده در فیزیوتراپی بسته به شرایط خاص تحت درمان، اهداف درمان و ترجیحات بیمار ممکن است متفاوت باشد.

متدها و مدالیته ها در بهترین فیزیوتراپی تهران

درمان دستی: این شامل تکنیک های عملی مانند ماساژ، تحرک مفصل و دستکاری برای کاهش درد، افزایش انعطاف پذیری و بهبود حرکت است.

ورزش درمانی: این شامل تمرینات خاصی است که برای بهبود قدرت، استقامت، انعطاف پذیری، تعادل و هماهنگی طراحی شده اند. تمرینات ممکن است با استفاده از تجهیزاتی مانند نوارهای مقاومتی، وزنه ها و توپ های پایداری انجام شود.

الکتروتراپی: این شامل استفاده از روش‌های الکتریکی مانند اولتراسوند، TENS (تحریک الکتریکی عصب از طریق پوست) و تحریک الکتریکی ماهیچه‌ها برای کاهش درد و التهاب، بهبود گردش خون و بهبودی است.

لیزر درمانی ، مگنت تراپی و شاک ویو تراپی از جمله مدالیته هایی هستند که در تسکین درد و تسریع بهبودی موثر هستند.

گرما و سرما درمانی: این شامل استفاده از گرما یا سرما برای کاهش درد، التهاب و تنش عضلانی است. بسته‌های گرم، بسته‌های سرد و حمام حاجب از اشکال رایج گرما و سرما درمانی هستند.

آب درمانی: این شامل استفاده از آب برای بهبود بهبود و بهبود تحرک است. آب درمانی ممکن است شامل تمرینات در استخر یا آب درمانی باشد.

اصلاح وضعیت بدن: این شامل اصلاح وضعیت نامناسب از طریق آموزش، تمرینات و درمان دستی برای کاهش درد و بهبود حرکت است.

تمرینات تنفسی: این شامل آموزش تکنیک های تنفسی به بیماران برای بهبود عملکرد ریه، کاهش استرس و بهبود سلامت کلی است.

آموزش و مشاوره: این شامل آموزش بیماران در مورد وضعیت آنها و ارائه مشاوره در مورد نحوه مدیریت علائم و جلوگیری از آسیب بیشتر است.

وسایل کمکی: این شامل استفاده از وسایل کمکی مانند عصا، بریس و پروتز برای بهبود تحرک و عملکرد است.

فواید مراجعه به بهترین فیزیوتراپی تهران

فیزیوتراپی یک حرفه مراقبت های بهداشتی است که بر ارزیابی، تشخیص، درمان و پیشگیری از آسیب های جسمی، ناتوانی ها و درد تمرکز دارد. اهداف فیزیوتراپی بازیابی، حفظ و بهبود عملکرد فیزیکی، تحرک و کیفیت زندگی است. برخی از فواید و اهداف خاص فیزیوتراپی عبارتند از:

تسکین درد: فیزیوتراپی می تواند به کاهش درد ناشی از شرایط مختلف مانند آرتریت، کمردرد، گردن درد و آسیب کمک کند.بهبود تعادل و هماهنگی: فیزیوتراپی می تواند به بهبود تعادل و هماهنگی کمک کند، که می تواند به کاهش خطر سقوط و آسیب کمک کند.

بهبود تحرک و انعطاف پذیری: فیزیوتراپی می تواند با استفاده از تمرینات ورزشی، درمان دستی و سایر تکنیک ها به بهبود دامنه حرکتی، انعطاف پذیری و تحرک کمک کند.

توانبخشی پس از جراحی یا آسیب: فیزیوتراپی می تواند به بهبودی بیماران از جراحی یا جراحات با بهبود، کاهش درد و تورم و بهبود تحرک کمک کند.

بهبود قدرت: فیزیوتراپی می تواند به بهبود قدرت، استقامت و تناسب اندام کلی از طریق برنامه های ورزشی و روش های دیگر کمک کند.

پیشگیری از آسیب‌ دیدگی مجدد: فیزیوتراپی می‌تواند با شناسایی و رفع نقاط ضعف یا عدم تعادل در بدن، از آسیب‌های بعدی جلوگیری کند.

مدیریت شرایط مزمن: فیزیوتراپی می تواند با ارائه برنامه های ورزشی، تکنیک های مدیریت درد و آموزش به مدیریت شرایط مزمن مانند آرتریت، فیبرومیالژیا و درد مزمن کمک کند.

آموزش و مشاوره: فیزیوتراپیست ها می توانند به بیماران آموزش و مشاوره در مورد نحوه مدیریت شرایط خود، جلوگیری از آسیب های بیشتر و بهبود سلامت و رفاه کلی ارائه دهند.

فیزیوتراپی در چه شرایطی کمک کننده است؟

فیزیوتراپی را می توان برای درمان طیف وسیعی از بیماری ها، چه حاد و چه مزمن، که بر سیستم اسکلتی – عضلانی، عصبی، تنفسی و قلبی عروقی تأثیر می گذارد، استفاده کرد. برخی از شرایط رایجی که فیزیوتراپی می تواند به درمان آنها کمک کند عبارتند از:

آسیب های ارتوپدی: این شامل آسیب های استخوان ها، ماهیچه ها، تاندون ها و رباط ها مانند رگ به رگ شدن، کشیدگی، شکستگی و دررفتگی است.

درد کمر و گردن: این شامل شرایطی مانند فتق دیسک، سیاتیک و تنگی نخاع می شود.

آرتریت: این شامل شرایطی مانند استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید و آرتریت پسوریاتیک است.

آسیب های ورزشی: این شامل آسیب هایی است که در طول فعالیت های ورزشی رخ می دهد مانند کشیدگی های عضلانی، شکستگی ها و …

سکته مغزی: فیزیوتراپی می تواند به بهبود تحرک، قدرت و هماهنگی بعد از سکته کمک کند.

ام اس: فیزیوتراپی می تواند به مدیریت علائمی مانند ضعف عضلانی، اسپاستیسیته و خستگی در بیماران مبتلا به مولتیپل اسکلروزیس کمک کند.

بیماری پارکینسون: فیزیوتراپی می تواند به بهبود حرکت و کاهش لرزش در بیماران مبتلا به پارکینسون کمک کند.

 

 

مقالات مرتبط :

فیزیوتراپی سکته مغزی با بیمه

درمان مک کنزی در فیزیوتراپی

فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه ایران

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل ران

فیزیوتراپی برای خار پاشنه در ونک

فیزیوتراپی طرف قرارداد با بیمه آسیا

فیزیوتراپی کف لگن در ونک

فیزیوتراپی دیسک کمر

فیزیوتراپی برای فتق دیسک

فیزیوتراپی آسیبهای شانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.